Hlavní stránka
Školní výlet do Sloupu plný úkolů a spolupráce
V rámci školního výletu jsme se s dětmi vydali v pátek 12. června pěšky do Sloupu v Čechách. Cesta byla příjemná, ale vůbec ne obyčejná. Děti vstoupily skutečnou branou do lesního světa plného zvířat, stromů a rostlin.
Byly rozděleny do skupin a na jednotlivých stanovištích plnily různé výzvy a úkoly týkající se právě lesa. Některé zábavné, jiné logické či znalostní.
Jižní Anglie s výukou angličtiny
23Ve dnech 7.–13. června se žáci 6.–9. ročníku zúčastnili poznávacího zájezdu do Londýna a jižní Anglie spojeného s výukou anglického jazyka. Cesta k realizaci tohoto projektu byla sice rychlá, ale samotné přípravy byly dlouhé a náročné. Cílem zájezdu nebylo pouze poznat významné památky a zajímavá místa, ale také umožnit žákům vyzkoušet si komunikaci s rodilými mluvčími a využít angličtinu v reálných situacích.
Máte dítko do druhé třídy a ještě nejste Lesáky?
Naše škola otevře novou třídu - pro nově příchozí žáčky 😇😊
Zrcadlová koza aneb Jak jsme sjížděli Jizeru
36Předminulý týden se vydala na třídenní výlet naše třída 9. C. Cílem bylo krásné Maloskalsko, konkrétně kemp Zrcadlová koza, kde jsme se ubytovali v chatkách. První den to vypadalo s počasím bledě, cesta tam nám propršela, ale pak se nad námi sluníčko smilovalo a hned první den jsme mohli vyjít do blízkého Turnova. Zde jsme se před deštěm schovali do Muzea Českého ráje. Největší úspěch asi slavila část výstavy o luminiscenci, kde se nám rozzářily do běla zuby, ponožky, tkaničky i světlé vlasy. V muzeu si každý našel, co se mu líbilo, od historie až po krásné šperky i moderní umění.
Sklo = Nový Bor
Přípravná třída na výletě
Poznáváme město, ve kterém žijeme. To je název tematickéhovzdělávacího celku v přípravné třídě. Prohlédli jsme si sklářskou huť p. Novotného, který nás osobně provedl výrobním provozem.
A další den v týdnu následovala exkurze do sklářského muzea. To už nás doprovázeli i patroni.
Bylo to zážitkové učení na 100%.Nakonec jsme ve třídě našim kamarádům předvedli taneček a zazpívali písničky.
Výlet 2.A třídy
V pondělí 8.6. jsme se s dětmi vypravili na pěší školní výlet do malebného Sloupu v Čechách.
V celkově propršeném týdnu nám velice přálo počasí, což bylo potřeba, neboť prvním cílem se stalo koupání v Radvaneckém rybníku. Hlavní pláž jsme měli jen pro sebe a děti ji využily tak, jak je jim přirozené. Ke koupání, hraní si s míčem a stavění si z písku.
Dramatizace bajek pro mladší spolužáky
Dívky z Literárně-výtvarného kroužku si připravily pro žáky 1., 2. ročníku a přípravné třídy divadelní vystoupení. Představily dramatizaci dvou známých bajek, ve kterých samozřejmě nechybělo poučení. Na vystoupení si malé herečky samy vyrobily kostýmy a jednoduché kulisy. Pozorní diváci sledovali představení se zaujetím a odměnili účinkující zaslouženým potleskem.
Výlet 4.oddělení ŠD
V sobotu 6.6. jsme se s dětmi vydali vlakem do Doks. Čekala nás tam plavba parníkem po krásném Máchově jezeře. Doprovod nám dělala i p.vych. Renatka Kořanová se svými družinovými dětmi. Během plavby jsme si prohlédli spoustu krásných míst kolem jezera - pláže, zátoky a ostrůvky. Výhled z kajuty parníku byl nádherný. Krásu jezera nám doladil pohled na hrad Bezděz. Během plavby jsme zahlédli i spoustu vodního ptactva. Po návratu do přístaviště směřovaly naše kroky na náměstí do zdejší vyhlášené cukrárny. Děti si pochutnaly na výtečné zmrzlině a v nedalekém obchůdku si zakoupily suvenýry. Zákoutí v lese kolem Máchova jezera bylo poslední zastávkou našeho výletu. Tam děti postavily domečky pro zvířátka a skřítky. Pak už jen zbývalo nasednout do vlaku a vrátit se zpět do Nového Boru s příjemnými zážitky.
Noční příroda v Lužických horách
Žáci druhého stupně se zapojili do výtvarné soutěže „Noční příroda v Lužických horách“. Výtvarné práce budou vystaveny v kulturním centru v Jablonném v Podještědí na akci Lužické ozvěny ekofilmu, který se bude konat dne 21. 11. 2026. A zde jsou výsledky. :-)
Mgr. Krista Šrámková
Galerie výtvarných prací žáků
Žáci na druhém stupni se v hodinách výtvarné výchovy věnovali různým výtvarným technikám a kreativní tvorbě. Vznikla řada originálních prací, které představují fantazii, pečlivost a výtvarné dovednosti. Vybrané práce si můžete prohlédnout v přiložené galerii.
Mgr. Krista Šrámková
Školní výlet 9. B
Momentky ze třídenního školního výlet 9. B v České Kamenici :-)
6
Školní výlet 6. B a 7. B
6Ve středu 3. června vyrazily třídy 6.B a 7.B společně s třídními učitelkami Jasmine Jawichovou a Alenou Dejsunovou a doprovodem Štěpánky Novákové na výlet do zábavního parku Mirákulum.Počasí sice zpočátku moc nepřálo. Občas zapršelo ale to dětem výbornou náladu nezkazilo. Děti si od prvních chvil naplno užívaly houpačky, prolézačky a další atrakce, takže trochu deště nám moc nevadilo. Ti nejodvážnější si ke konci výletu museli dokonce převléci mokré oblečení. Smíchu a legrace přitom bylo víc než dost.Odpoledne kolem třetí hodiny jsme se vydali na cestu zpátky domů i přes námitky dětí, které by tam nejraději byly do večera. Výlet se moc povedl a věříme, že na něj děti budou ještě dlouho vzpomínat!
Poslední ročník základní školy si zaslouží odměnu!
Pobytový třídní výlet 9.A
3Třída 9.A vyrazila na čtyři do Rekreačního střediska Babočka ve Chřibské.Po příjezdu vlakem do Rybniště jsme pěšky lesem došli na náměstí ve Chřibské, kde jsme se občerstvili v cukrárně. Pokračovali jsme až do Babočky, kde jsme se ubytovali ve stylových retro chatkách a odpoledne jsme se vykoupali v místním Tomišovském rybníku. Druhý den nás čekal výšlap na Kamzičí vrch, kde jsme kamzíky i na vlastní oči spatřili. Zastavili jsme se i v lesním divadle, kde jsme nacvičovali naše vystoupení pro Zahradní slavnost. Výlet jsme zakončili prohlídkou řopíkového opevnění. Třetí den jsme nás čekal turnaj v minigolfu, také jsme si prohlédli muzeum Tadeáše Haenkeho a cestu jsme završili na chřibských vodopádech.Kromě výletů jsme měli i bohatý program - luštili jsme šifry, soutěžili v Pub quizu, vyráběli žebřík, hráli volejbal, zpívali jsme s kytarou u táboráku a poslední v
VÝLET DO „TŘESKOPRSK“
V měsíci květnu jsme s dětmi vyrazili vlakem na výlet do Doks (neboli Třeskoprsk, dle autora Čtyřlístku Jaroslava Němečka).
Navštívili jsme nově zrekonstruované muzeum Čtyřlístku, zašli jsme na malý oběd do restaurace, poté následovala návštěva ZOO parku, kde bylo k vidění mnoho zvířecích mláďátek. Děti nejvíce zaujalo opičí miminko a malí králíčci.
Náš Lesáček 💚
Školní pěvecký sbor Lesáček měl příležitost si v květnu zazpívat na třech akcích.
U příležitosti oslav konce druhé světové války jsme 8. 5. vystupovali na lesním hřbitově, dále na krajském přeboru seniorů, pořádaném v areálu naší školy a na benefičním festivalu Novoborská písnička v ZUŠ.
Chtěla bych moc pochválit děti, které na akcích nejen krásně zpívaly, ale také za důstojné vystupování při zpěvu hymny, jež zazněla na dvou zmiňovaných akcích.
ŠKOLA V PŘÍRODĚ 4. B
Ve dnech 11.–15. května se žáci třídy 4. B vydali na školu v přírodě do Autocampu Sedmihorky. Celý pobyt byl zaměřen na ekologii a poznávání jedinečné přírody oblasti Geoparku Český ráj.
Děti trávily většinu času venku a každý den na ně čekaly zajímavé programy vedené lektory místního ekologického centra. Už samotné názvy aktivit napovídají, jak pestrý byl jejich obsah: Havěť sedmihorská, Vlnění, Včely umí zázraky, Proč ta sova tolik houkala, Kameny a kamínky, Výprava na dno moře, Stromy a my, Bylinkaření, Cesta k vodě… V průběhu těchto programů si děti vyzkoušely mnoho netradičních činností: krmily ovečky, nahlédly dovnitř včelího úlu, uvařily si sirup ze smrkových výhonků, hledaly vzácné kameny, vydaly se na noční výpravu do lesa za zvuky přírody a vytvořily si vlastní výrobek z ovčí vlny.