U příležitosti Dne učitelů ocenilo naše město sedm výjimečných pedagogů, mezi kterými byla naše skvělá paní učitelka a milá kolegyně Mgr. Michaela Zajíčková!
Poděkování si převzala z rukou starosty Jaromíra Dvořáka a místostarosty Tomáše Maška.
Něco málo z medailonku, aneb co možná nevíte:
V roce 2015 úspěšně absolvovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, kde vystudovala obor Molekulární biologie a biochemie organismů a obor Antropologie a genetika člověka. Před nástupem do školství působila dva roky v pražském Hrdličkově muzeu člověka jako odborný lektor a průvodce, kde vedla workshopy pro žáky základních a středních škol. Od roku 2018 vyučuje na naší škole přírodopis.
Ve výuce klade důraz na praktické dovednosti a snaží se žákům ukázat, jak lze učivo přírodních věd uplatnit v každodenním životě. Letos zavedla nový volitelný předmět Science, ve kterém propojuje poznatky z přírodopisu, chemie, fyziky i matematiky v praktickém kontextu. Její snahou je podporovat zvídavost a rozvíjet komplexní myšlení žáků.
Podílí se také na mimoškolních aktivitách. Organizuje ekologické programy, exkurze a projektové dny. V rámci Dne Země každoročně spolupracuje s kolegyní RNDr. M. Andresovou na programu pro žáky a letos poprvé zorganizovala také úspěšnou akci Noc vědců, čímž se naše škola stala nejseverněji zapojenou organizací v rámci celé republiky!



