Naše škola se zapojila do programu Zdravá 5, který dětem přináší nenásilnou formou základní pravidla zdravého stravování. Projekt by měl dětem pomoci osvojit si zdravé návyky, které mohou pozitivně ovlivnit jejich životní styl.
V pondělí 28. dubna navštívila lektorka Zdravé 5 třídy 5. A a 5. B. Co bylo cílem programu? Vysvětlit dětem, jak se správně a zdravě stravovat, aby naše tělo dostalo vyváženou stravu a lépe pochopily, proč je vůbec důležité jíst zdravě. Paní lektorka seznámila děti s potravinami, které pomáhají ke zdravému tělesnému vývoji, ale také s těmi, které našemu tělu nejen neprospívají, ale mu spíše škodí.
Děti si při praktických aktivitách vyzkoušely, jak by měl vypadat zdravý oběd nebo jak sestavit chutnou a pestrou svačinku do školy či na doma. Tyto, ale i další aktivity je velmi bavily a my věříme, že si z této velmi zajímavé dvouhodinovky odnesly do svého každodenního života cenné rady a pokusí se jimi řídit.
Chtěly bychom velmi ocenit přístup paní lektorky. Nejen, že dětem vytvořila milé prostředí, ale předala jim mnoho poučných a přínosných informací.
Paní učitelky 5. A a 5. B K. Austová a H. Kratochvílová
