Začátek školního roku je pro mnoho dětí přechodem do nové etapy jejich života, což obzvláště platí pro šesťáky, kteří přicházejí na druhý stupeň. Abychom jim tento přechod usnadnili a podpořili jejich vzájemnou spolupráci, zorganizovali jsme speciální adaptační den, během kterého jsme navštívili Sloup v Čechách. Tento den byl navržen tak, aby pomohl dětem lépe se poznat, stmelit kolektiv a zároveň rozvíjet jejich komunikační a týmové dovednosti.
Na začátku dne jsme si rozdali čísla kvůli jednoduššímu přepočítání a vyrazili po cyklostezce do Sloupu. Cestou jsme zvládli hru na procvičení jmen a hru Co o mně ještě nevíš, kde jsme se dozvěděli pár pravd i „lží“ o každém z nás. Ve Sloupu jsme se v ještě příjemně teplém počasí osvěžili zmrzlinou a vyrazili do lesního divadla. Tam jsme neplánovaně zůstali až do té doby, než bylo potřeba vyrazit zpátky ke škole a stihnout oběd. Divadlo nezůstalo nevyužito, dívky nám improvizovaně zahrály pohádku Červená karkulka. Před odchodem z divadla byly děti rozděleny do menších skupin a měly za úkol najít co nejvíce věcí, které je spojují - ať už šlo o koníčky, oblíbené barvy, domácí mazlíčky nebo zážitky z prázdnin. Tato aktivita napomohla prohloubit vzájemné poznání a umožnila dětem nalézt společné zájmy, o kterých by jinak možná ani nevěděly.
Přišel čas rozloučit se s lesním divadlem a vyrazit domů. Cesta byla dlouhá a teplo úmorné, ale ve stínu lesa jsme se ještě na chvilku zastavili a zhodnotili, jak se nám první společný výlet líbil, co jsme se o sobě vzájemně dozvěděli a jak jsme se rychle sblížili.
Těšíme se na další společné aktivity!
p. uč. Suchardová