
Ve dnech 11. až 18. prosince proběhlo školní kolo soutěže FINANČNÍ GRAMOTNOST na naší škole. Soutěž má letos už 14. ročník a je opět podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Soutěž je rozdělena do 3 kategorií.
Naše škola se zapojila do II. kategorie (pro 2. stupeň). Přihlásili jsme všechny žáky z 2. stupně, aby se nám lépe vybíral soutěžní tým do okresního kola. Soutěž probíhala v hodinách informatiky, systémem online. Soutěžící řešili po dubu maximálně 45 minut 20 otázek. Při odpovědích si mohli pomoci kalkulačkou a informacemi na internetu. Každá otázka měla jednu správnou odpověď.
Pro žáky šestých ročníků bylo dost informací nových a tak museli více hledat. I tak se nalezli ti, kteří získali 14 bodů. Úspěšní řešitelé, kteří nás budou reprezentovat v okresním kole, tentokráte už jako tým, se našli v devátých ročnících. Nejúspěšnější byla Liliana Jacklová. Za ní, se ztrátou jen 1 bodu, byla Barbora Maderová (obě z 9. B). A tuto dívčí dvojku doprovodí Filip Lajtkep (z 9. C). Přidejte se ke mně a držte jim pěsti a palečky, aby se dostali co nejvýš.
A plány na příští rok? Zapojit i žáky 4. a 5. ročníku do I. kategorie.
Hadrbolcová