V uplynulých dnech se na naší škole uskutečnilo školní kolo olympiády v anglickém jazyce, kterého se zúčastnili žáci druhého stupně. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií, přičemž první skupinu tvořili žáci 6. a 7. tříd a druhou zástupci 8. a 9. ročníků. Všichni účastníci museli projít dvěma náročnými částmi, které prověřily jejich komplexní znalost jazyka.
Nejprve na žáky čekal poslech s porozuměním, kde bylo klíčové zachytit detailní informace v cizím jazyce. Následovala mluvená část, v níž se hodnotila především plynulost, bohatost slovní zásoby a schopnost pohotově reagovat na otázky poroty. Výkony byly v obou kategoriích velmi vyrovnané a porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší.
Podle pravidel soutěže postupuje do okresního kola vždy pouze vítěz z každé kategorie. Mezi mladšími žáky zvítězila Sára Zukalová ze 7.C. Na druhém místě se umístila Nella Tulachová ze 7.B, která bude případnou náhradnicí. U starších žáků byla nejlepší Adéla Králová a v těsném závěsu za ní skončila Ella Michálková (obě žákyně 9.C).
Všem zúčastněným děkujeme za jejich odvahu a nasazení, které do soutěže vložili. Vítězům gratulujeme k postupu a budeme jim držet palce, aby naši školu v okresním kole reprezentovali se stejným úspěchem jako u nás.
Mgr. Darina Lachmanová